Skontaktuj się z nami! - [email protected]

Ranking Dieta sokowa

1 miejsce: Catering

1 miejsce: Catering

Dieta sokowa - na czym polega kuracja oczyszczająca?

Dieta sokowa polecana jest jako jedna z diet odchudzających. Kiedy więc kogoś interesuje oczyszczanie organizmu przy równoczesnym przywróceniu równowagi, to jest to dieta, która na pewno wzbudzi zainteresowanie. Oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych pozwala poczuć się lżej oraz odzyskać energię. Kuracja sokowa opiera się na systematycznym spożywaniu soków ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw. Głównym założeniem w dieta sokowa jest to, że sok – posiłek powinien być przyjęty od 5 do 6 razy na dobę. Wskazany detoks sokowy każdego dnia rozpoczyna się od wypicia wody z wyciśniętym sokiem z cytryny. W porze śniadania zalecane są soki owocowe, a na obiad i kolację eksperci żywieniowi polecają soki warzywne. Wskazana dieta oczyszczająca domaga się wypijania dużej ilości wody mineralnej poza samymi sokami, które dodatkowo można uzupełnić o zioła oraz o przyprawy. Oferowana dieta oczyszczajaca dopuszcza również wypijanie zielonej herbaty lub ziołowych naparów. Po kuracji sokowej można powoli włączać do codziennego menu potrawy lekkostrawne. 

Dieta sokowa - jakie są zasady?

Decydując się na detox sokowy należy mieć świadomość, że jest to dieta niepełnowartościowa, ponieważ nie dostarcza do organizmu odpowiedniej ilości tłuszczy, węglowodanów oraz białka. Oznacza to, że ten typ diety nie może być stosowany zbyt długo. Dietetycy rekomendują maksymalnie od 5 do 7 dni. 

Są też pewne grupy osób, które nie powinny stosować diety sokowej. Będą to: 

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią,
 • dzieci i młodzież,
 • seniorzy,
 • osoby aktywne fizycznie,
 • osoby cierpiące na przewlekłe choroby. 

Jeśli zaś ktoś nie ma przeciwwskazań, to bez żadnych obaw może zdecydować się na dietę sokową. Z pewnością, przekonujące jest to, że nie trzeba w żaden sposób przygotowywać się do takiego kroku. Wystarczy tylko mieć w domu sokowirówkę lub wyciskarkę oraz kupować jedynie świeże warzywa oraz owoce. 

Jest to dieta oczyszczająca jelita, z uwagi na dużą zawartość błonnika, w związku z czym przyspieszy procesy metaboliczne. Osoby stosujące dietę sokową przyjmować będą wiele witamin i minerałów, bardzo dobrze wpływających na działanie układu odpornościowego. Dieta sokowa wyraźnie poprawi też stan skóry u osób, które mają problemy na tym tle.

Standardowe posiłki zastępuje się posiłkami posiłkami płynnymi: sokami, koktajlami oraz zupami krem. Taka dieta oczyszczająca organizm nie będzie mieć więcej niż 1000 kalorii dziennie. Co ciekawe, pomimo niskiej kaloryczności, będzie mieć wysoką wartość odżywczą. Kolejną ciekawostką jest to, że konkretne kolory owoców i warzyw mają różne funkcje. Przykładowo, zielone produkty są bogate w chlorofil, pomarańczowe są źródłem beta – karotenu wpływającego na produkcję kolagenu, a czerwone wytwarzają likopen, silnie działający przeciwutleniacz. Dlatego koktajle należy przygotowywać  z całości warzyw i owoców, ponieważ zapewniają one znacznie więcej błonnika pokarmowego. 

Dieta sokowa - produkty zalecane i wykluczone

Dieta sokowa ma na celu oczyszczenie wątroby z toksyn, co przekłada się na prawidłowe działanie całego organizmu. Soki należy wypijać regularnie, co 2 lub co 3 godziny, a ostatni najlepiej wypić około 3 godziny przed pójściem spać. Owocowo – warzywne napoje spożywa się powoli, co pozwala na lepsze wchłanianie substancji odżywczych. Taka dieta sokowa oczyszczająca dopuszcza spożywanie niektórych przekąsek. Do zalecanych produktów zaliczają się:

 • jabłko, 
 • ogórek,
 • marchewka,
 • łodygi selera naciowego, 
 • połowa awokado, 
 • kilka sztuk orzechów, 
 • mała sałatka z liściastych warzyw. 

Z kolei, post sokowy wyklucza: 

 • pokarmy mające stałą konsystencję,
 • kawę,
 • mocną herbatę,
 • cukier,
 • alkohol,
 • papierosy. 

Jest to dieta oczyszczająca z toksyn, co oznacza, że wskazane produkty nie powinny być stosowane. 

Jakie są zalety diety sokowej?

Optymalnie dobrana kuracja sokowa przede wszystkim gwarantuje jak najlepszą detoksykację organizmu. Można zdecydować się na  catering dietetycznysokowy detox, gdy nie dysponuje się czasem na przygotowanie poszczególnych koktajli albo nie ma się na to zbyt wielu pomysłów. Wówczas zyskuje się pewność, że dieta w całości będzie dopasowana do kondycji zdrowotnej oraz do indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego. Menu będzie również smaczne. Dietetyk przygotowujący dieta detoks sokowy będzie też orientować się, jak u konkretnej osoby powoli wprowadzać pokarmy stałe. Tak przygotowany catering sokowy z pewnością przyniesie zamierzone cele żywieniowe, jak i przyczyni się do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Wybierając sokowy catering ma się pewność, że nie tylko z wagi będą spadały kilogramy, ale również, że pomimo diety odchudzającej w ciagu dnia  można będzie poczuć się sytym. 

Dieta sokowa - czy jest zdrowa?

Dla każdego najlepsza dieta sokowa oznacza inne propozycje potraw, głównie dostarczanych do organizmu pod postacią płynną. Warto sprawdzić, która dieta pudełkowa jest wobec tego zdrowym i smacznym rozwiązaniem. Nie można jej jednak stosować nazbyt długo, aby nie doszło do niedożywienia. Decydując się na detox sokowy catering w ramach dieta pudełkowa oczyszczająca i sprawdzając ranking cateringów, można będzie zyskać pewność, że w trakcie przygotowania menu i posiłków zostaną zachowane główne założenia takiej diety. Jeśli wybrana firma dodatkowo oferuje kody rabatowe na catering, to można też zaoszczędzić. 

Artykuł opracowany podczas konsultacji z dietetykiem klinicznym.